Žakete ar vienu vai divām pogu rindām

2016 04 11

 

Ieejot veikalā, lielai daļai vīriešu galvā rodas jautājums: „Kādu uzvalku iegādāties?” Katrs no mums ir atšķirīgs, ar savu personību, ko ir iespējams pasvītrot ar apģērba palīdzību. Tomēr ir noteikumi, pie kuriem vajadzētu pieturēties. Šajā rakstā mēs noskaidrosim, kāda stila žaketi izvēlēties dažādiem dzīves gadījumiem, ņemot vēra vīrieša miesasbūvi, kā arī uzzināsim visu par žaketes pogāšanas etiķeti.

 

Žakete ar vienu vai divām pogu rindām

Pirmais un, iespējams, vispamanāmākais vīrieša uzvalka elements ir žaketes pogājums. Žaketei ar vienu pogu rindu žaketes malas pārklājas tikai tik daudz, lai to varētu aizpogāt vidū.

Žaketei ar divrindu pogu aizdari atloki diezgan daudz pārklājas, lai tos varētu piepogāt pie pretējās pogu rindas. Žaketes pogu rindu skaita izvēle ir personīgās gaumes jautājums. Žaketes ar vienu pogu rindu dominē, jo klientiem bieži vien žaketes ar divām pogu rindām ir kas nezināms. Tomēr žaketei ar divām pogu rindām ir savas priekšrocības, un tā daļai vīriešu varētu būt piemērotāka.

Piemēram, gari, slaida auguma vīrieši, valkājot žaketes ar divrindu pogājumu, padarīs savu figūru pilnīgāku. Savukārt smagākas miesasbūves vīriešiem šādas žaketes bieži vien pārlieku daudz izceļ auguma vidusdaļu.

Runājot par formalitāti, vienā un tajā pašā situācijā divrindu pogājuma žakete vienmēr izskatīsies formālāk, jo to var valkāt tikai aizpogātu. Tomēr vīrieši, kuri valkā vienrindas pogājuma žaketes, var šo situāciju labot, zem žaketes uzvelkot vesti. Mūsdienu moderno vīriešu standarts ir pieguļoša, konservatīva, tumša vienrindas pogājuma žakete — tā ir atbilstoša gandrīz jebkuram formālam pasākumam.

Uzvalka žaketei var būt viena vai divas priekšējo pogu rindas. Vienrindas pogājuma uzvalka žaketei var būt no vienas līdz četrām pogām, tomēr vispopulārākās gan ir žaketes ar divām vai trim pogām.

Žakete ar trīs pogām ir visklasiskākā.

Žaketes ar divām pogām ir vēlāks izgudrojums. Tā kā šāda veida žaketes atklāj vairāk krekla un kaklasaites, tās var padarīt to valkātāju vizuāli slaidāku. Divu pogu žaketei aizpogā tikai augšējo pogu — šādām žaketēm apakšējo pogu nekad neaizpogā, protams, izņemot žaketes ar vienu pogu.

Divrindu pogājuma žaketēm visbiežāk ir vai nu četras vai sešas pogas, un tās izvietotas uz abiem atlokiem (arī dēvētas par 4 pa 2 vai 6 pa 2). Ja žaketei ir sešas pogas, tikai apakšējās četras domātas aizpogāšanai, tomēr, ņemot vērā uzvalka dizainu, vienlaicīgi parasti tiek aizpogātas vien divas. Papildus tām ir arī viena slēpta iekšējā poga, kuru mēdz saukt arī par „džigeru” — tā atrodas divrindu pogājuma žaketes ārējā atloka iekšpusē, un pie tās tiek piepogāts iekšējais atloks.

Atrodoties stāvus, žaketi ar divrindu pogājumu nekad nevajadzētu valkāt neaizpogātu — stāvot tai jābūt pilnībā aizpogātai, līdz brīdim, kad tās valkātājs atkal apsēžas. Turklāt jāievēro tas, ka, lai gan žaketei ar vienu pogu rindu apakšējo pogu nekad neaizpogā, ir pieņemami aizpogāt abas izmantojamās pogas, valkājot žaketi ar divrindu pogām.

Komentāri

Autorizēties, lai komentētu