Viens izmērs visiem neder

2016 04 05

Kristaps Bergs (no labās) kopā ar Guntaru Gribustu, taizemiešu drēbnieku Deivu Singhu Muhalu un klientu Blaumaņa ielas ateljē.

Kristaps Bergs no Taizemes atveda biznesa ideju par individuāli šūtiem kašmira uzvalkiem. Gada laikā apkalpoti 200 klienti, taču, lai tiktu līdz miljonam, būs jākļūst radošiem.

«Taizemes pieredze nav pilnīga, ja te neiegādājies uzvalku,» kādā YouTube ievietotā video vietējais drēbnieks skaidro tūristam, kas par 600 dolāru nopirka tieši viņam pielāgotus trīs uzvalkus. Arī 32 gadus vecais finansists Kristaps Bergs no Taizemes neatgriezās bez kašmira uzvalka. Viņš paņēma līdzi arī pašu drēbnieku un nu Rīgā piedāvā individuāli šūtus uzvalkus.

Blaumaņa ielas dzīvoklī, ko Bergs kopā ar draugu Guntaru Gribustu pārvērtuši par ateljē BG Suits, reizi divos mēnešos ierodas taizemiešu drēbnieks Deivs, lai klientiem noņemtu mērus. Tad viņš dodas atpakaļ uz Taizemi. Tur uzvalks tiek uzšūts un 40 dienu laikā atsūtīts uz Latviju. Šī biznesa galvenais aktīvs ir Deivs – viņš uzvalkus šuj jau 15 gadu. 800 dažādu veidu audumus viņš iepērk tieši no rūpnīcām, kas samazina izmaksas par 40%, bet uzvalkus kā ārpakalpojumu šuj vietējās tekstilrūpnīcās. BG Suits ar vienu piegājienu var apkalpot 20 klientu salīdzinājumā ar, maksimums, četriem, ko varētu viens drēbnieks.

 

KATRĀ UZVALKĀ TIEK IEŠŪTI KLIENTA INICIĀĻI, KĀ ARĪ IZGATAVOTS INDIVIDUĀLS PAKARAMAIS.

 

BG Suits uzvalki tiek šūti pēc pasaules labākās prakses – zem kašmira ir audums, kas neļauj uzvalkam burzīties, un virs tā vēl divi slāņi ar zirga astriem. Oderei tiek izmantots tikai zīds. Katrā uzvalkā tiek iešūti klienta iniciāļi, kā arī izgatavots individuāls pakaramais. BG Suits nodrošina arī pēcapkalpošanu. «Ja žaketes piedurkni netīšām uzplēš, mēs nomainām visu piedurkni,» skaidro Kristaps. Rezultātā kašmira uzvalks izmaksā no 500 līdz 900 eiro (Ermenegildo Zegna kašmira bleizers izmaksās vairāk nekā 2500 dolāru), un uzņēmēji no tā nopelna vismaz 30 procentu. BG Suits strādā jau gadu, un, pēc Forbes aprēķiniem, tā ikmēneša apgrozījums ir vismaz 12 tūkstoši tiro.

Latvijā tirgus ir neliels – gadā iespējams pārdot vien ap 50 tūkstošiem uzvalku. Tikai neliela daļa iedzīvotāju būs gatava par pielāgotu uzvalku tērēt vairāk par 500 eiro, turklāt nesnauž arī konkurenti – zīmoli Suit Supply un Baltman. Skaidrs, ka ar šo biznesu Latvijā miljonu nenopelnīsi, bet pieprasījums pēc tailor made apģērbiem aug Rietumu tirgos, ko var iekarot ar interneta veikalu. Sadarbojoties ar igauņu virtuālo manekenu veidotāju fits.me (ko, piemēram, jau izmanto Ermenegildo Zegna), viņi noteikti iegūtu priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem.

 

Laura Cīrule / Forbes Latvija

Avots: http://forbes.lv/online/viens-izmers-visiem-neder-bg-suits/

Comments

Authorize to comment